Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 30.01.2012 09:56:20 

Historie

Historie...

Po úvodu jak vznikla láska ke psům, následuje něco z historie o dalších mých psích kamarádech: po Astě to byl kříženec No - Benn. Složil mnoho zkoušek, na závodech se umísťoval na předních místech, byl vyhlášen nejlepším stopařem severomoravského kraje, na Mistrovství republiky mládeže jsme skončili na 7.místě. Když mu bylo 9let, koupila jsem si svého prvního psa - Velkého knírače. Jmenoval se Arthur a byl z chovatelské stanice Dlouhý dům. I ten složil dosti zkoušek, později ho odkoupila Vězeňská služba v Ostravě, jelikož jsem se stěhovala do Prahy a nebylo možné vzít psa sebou k rodičům do bytu.

Po získání  bytu, jsem si pořídila dalšího psa. Tentokrát to byl NO z chovatelské stanice Štikovská rokle. To už jsem cvičila společně s kamarády od Policie, armády ČR a tak kýžené výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Složil od ZM až po ZVV3, PO, SP1 a další. Bohužel jsem se i s ním musela rozloučit. Po příhodě, kdy nekompromisně s vyceněnými zuby hlídal poštačku téměř 2 hod. v paneláku a nechtěl nikoho pustit dovnitř ani ven / což jsem netušila, jelikož jsem spala po noční a on si otevřel dveře / a kdy následně pokousal mého manžela, verdikt byl jednoznačný - pes musí z domů. Odkoupili ho do vězeňské služby ve Španělsku, kde se velmi osvědčil.

Pak následovali MK černí a bílý a založení vlastní chovatelské stanice Ardnaxela, kde vzešlo celkem 45 jejich potomků. Dodnes se s některými žijícími v ČR můžeme setkat  na Mistrovstvích republiky kníračů ve výkonu, na Mistrovstvích stopařů a dalších soutěžích, kde sklízejí úspěchy na předních místech a  jsou i několikanásobnými mistry republiky. Například Abbe Ardnaxela a jeho majitel Strouhal Jaroslav, má složeno celkem 40 zkoušek, je 4 x železným psem a velmi úspěšným záchranářem se všemi složenými zkouškami v IRO, atd. Dalším velice úspěšným psovodem je Kozák Pavel se psem Emor Ardnaxela, několika násobný mistr republiky, nejlepší stopař posledních let atd. Nesmím opomenout ani ostaní majitele mých MK, žijící v zahraničí, slouží např. jako "drogoví psi" u armády, či celní služby a další psi, kteří jsou téměř stejně úspěšní jako Abbe a Emor. A těm patří můj velký dík.

Mým životem mě provází i můj jedinečný Erdelteriér Indigo Scartaris alias Honzík. Od jeho dětství se věnuji záchranařině, kam mě přivedla paní Irina Klosová. Je držitelem zk.: VZ 1, ZZZ, ZZP 1, ZZP 2, ZLP 1, ZLP 2, ZLP 3, ZLP-N, ZVP 1, BH, ZVV1, SP 1, RH -E, RH TA, RH TB, v mezinárodních soutěžích záchranářů se umístil na 3.místě Dog Rescue, Mezinárodní mistrovství na 1.místě, závody ZZP 2 - 1.místo, Pohár Prezidenta svazu v ZZP C - 4.místo, atd. Dnes je Honzíkovi téměř 10let, začíná být  nemocen a tak do naší smečky přišli postupně dvě štěňata.

Angelika z Auespergských žlebů, Flanderský Bouvier, 10. měsíců. Je to a já doufám, že bude nástupkyně Honzíka, jelikož miluje pohyb v sutinách, velmi ráda stopuje, ale má ráda i ostaní druhy kynologie. Pak je tady Arien Narsilion -  alias Artur, 9.týdenní štěně VK. Takže nás čeká dosti práce, mnoho radosti, ale i nervů.

 

TOPlist