Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 30.01.2012 09:56:20 

Vzpomínáme

          Vzpomínky nám zůstanou po celý zbytek našeho života, je to to jediné co nám nikdy nikdo nemůže vzít................  

 

Jak jsem již zmínila v historii, nejvíc mi v srdci utkvětla samozřejmě má první fena Asta. S ní jsem se učila první kynologické krůčky na Svazarmovském cvičáku v Příboře. Bohužel jsem nedohledala žádnou její fotku.....

 

Z dochovaných fotek psů se kterými jsem prožívala své roky byl Benn No bez P.P. V době kdy jsem s Benem cvičila, můj domovský cvičák byl v Opavě Kylešovicích. Účastnila jsem se s ním jako mládežník Mistrovství mládeže. Splnil ZM, ZVV 1, ZVV 2. Byl vyhlášen nejlepším stopařem Severomoravského kraje, tradičně míval nejlepší poslušnosti. Bohužel jelikož byl bez P.P., nebylo možné v té době dál skládat další zkoušky, ale závody jsme sjezdili kde se dalo.  Benn zemřel ve svých 15 ti letech.

image 

K Bennovi na jeho stáří  jsem pořídila VK Arthura po otci Illo Dlouhý dům.

Arthur byl vyjímečný pes. Miloval stopy, poslušnost, obrany. Učil se dost rychle a tak, jak jen splňoval věkovou hranici, jsme začali skládat zkoušky. Bohužel ze závažných rodinných důvodů jsem musela Arthura prodat a prodala  do Vězeňské služby Ostrava, panu Ladislavu Zavadilovi.  

Následoval No Garry Štikovská rokle.

Zkoušky : ZM, ZVV 1, ZVV 2, ZVV 3, ZPS 1, ZPS 2, obranářské zkoušky,  

To už jsem bydlela v Praze, cvičila s kamarády od Policie ČR. Krátkou dobu jsem chodila na cvičák na Jižním městě, ale přestoupila jsem na cvičák Točná. Ten bohužel po revoluci vrátili původním majitelům a tak jsem se musela poohlídnout po jiném cvičáku. A našla.........přes 14let jsem členem kynologického klubu Zbraslav.

image

 

Manuela Androis je zakladatelkou mojí chovatelské stanice

Byla to výborná fena s perfektně vyrovnanou povahou. Celkem za svůj život porodila a odchovala 40 štěňat. Vesměs všechna štěňata, šla jak se říká do zkušených rukou psovodů. U nás v ČR dominují hlavně Abbe Ardnaxela nar. 8.7.1996 s p. Jaroslavem Strouhalem. Abbe má složeno 40 zkoušek z výkonu, několikrát je držitelem Železného psa, mistrem republiky ve výkonu kníračů, výborný stopař atd. Dnes je Abbemu 12 let a je stále při plné síle stejně jako Jarda. Pak je tady Emor v.d. Ardnaxela nar.1.3.2000 s p. Pavlem Kozákem. Ani oni nezahálí. Tato dvojice obzvlášť exceluje se svými brilantními výkony - hlavně v pachových pracech kde nemá konkurenci. I oni jsou několikanásobnými mistry republiky ve výkonu kníračů.

Bohužel ale psí život není tak dlouhý jako ten lidský a tak je brzy čeká "psí důchod".

image 

 

Nesmím zapomenout zmínit ani slečnu Lucku Petrovou s fenou a sestrou Abbeho, Aldou Ardnaxela. Lucka se účastnila Mistrovství republiky ve výkonu kníračů, ale bohužel jen 2 x. Ovšem neskončily nijak špatně. Jednou se umístily na 4. a po druhé na 5.místě. Závodila i s Mk bílým Brila Ardnaxela na Mistrovství republiky.

Dalšími pracovními psy jsou Birt Ardnaxela, Borsa Ardnaxela - žijící v Polsku - úspěšně vyhledávala výbušniny, Cord Ardnaxela, Clark Ardnaxela, Danny a Dasco Ardnaxela - Bratislava, Dixie Ardnaxela, Eddy v.d. Ardnaxela, Eskar v.d. Ardnaxela, Ethel v.d. Ardnaxela - tato fenka sloužila na hranicích jako drogový pes, Eylin v.d. Ardnaxela.

Toto jsou odchovy o kterých vím, že se věnovali výcviku ať v národním zkušebním řádu, či jako záchranáři a v neposlední řadě jako protidrogoví psi a psi na vyhledání výbušnin.

 

 Smutné loučení

 Honza, Honzík, Honzíček, erdelátko - nebylo rána, aby mi nepíchnul svůj mokrý nos do oka a jakoby říkal:" paničko vstávej, jdeme ven". Nebylo dne, aby mi nedonesl moje neuklizené boty a tím si říkal o procházku, nebo cvičení, které měl tolik rád. Miloval prostředí cvičáku, měl rád práci v sutinách - prostě vše co se týkalo záchranařiny. Miloval děti, rád s nimi skotačil, kolikrát vymyslel lumpárny a oči mu zářili štěstím - bohužel 5.9.2008 jeho oči vyhasly.

Odešel můj velký přítel, kamarád do nepohody, vždy byl u mě když mě bolelo u srdíčka, věděl, že je mi s ním dobře....teď cítím zase velikou bolest a Honzík......

Nikdy, Honzíku na Tebe nezapomeneme - Tvoje rodina

 

Jak mi napsal můj kamarád : Smutný okamžik, ale krásné vzpomínky na společná léta plná psí radosti zůstanou navždy....

Čest jeho památce 

Indigo Scartaris nar. 25.3.1999  -  5.9. 2008

image

 

Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztratí přítele 

Další smutné loučení 

Abbe Ardnaxela nar. 8.7.1996 - 19.12. 2008

Nemám ráda dny plné smutku a loučení se svými kamarády. Teď zase jeden den bohužel nastal. 

Ve věku 12ti let, vyhasl život Velikého bojovníka -  Abbe Ardnaxela - pes malý vzrůstem, ale velikým srdcem. Věrný přítel svému pánu - Jardovi Strouhalovi. 

Jak kdyby to bylo včera....První vrh mé feny Manuely Androis. V ten den, kdy Manuela, alias "Dina" rodila, volal Jarda, jestli už jsou narozená štěňata....

Následovala po 4 týdnech jeho návštěva u nás a cituji: " chci toho který bude neposedný, divoký, toho s kterým budou šít všichni čerti ".

Jenže - to byli naprosto všichni a to včetně fen. Taková menší likvidační četa.

V 9ti týdnech přijel Jarda pro štěně. V očích Jardy jsem viděla, že by nejraději všechna. Samozřejmě, že to nešlo, všechny byli zamluveny. Ovšem Jarda měl právo si vybrat jako první ze psů.

Rozhodl jediný okamžik,  Abbe se překulil z bedýnky ven, chvíli koukal co se děje -  jeho máma se vítá s někým cizím, kdo to je, co mi donesl ten člověk?  Byl to velmi krátký okamžik a vznikla láska mezi Abbem a Jardou...společně odjíždějí do Abíškova nového domova, společně tráví svůj čas téměř všude, Abíšek je velmi chytrý a vnímavý, učí se nové a nové věci a přicházejí dny, kdy Abbe ukazuje svou lásku a oddanost svému pánovi. Skládá jednu zkoušku za druhou, vyhrává a umísťuje se na předních místech na závodech, historicky se stává prvním malým kníračem, který složil zkoušku Pohotovostní jednotky v Záchranné brigádě kynologů a tudíž může být nasazován do akcí, Abbe má složeno přes 40 zkoušek z výkonu, je držitelem Železného psa, Mistrem republiky ve výkonu kníračů, výborný stopař, atd.

Je zapsán v České knize rekordů - jediný malý knírač s největším počtem zkoušek.

Teď už běháš v tom psím nebi, tam jsou Tví kamarádi - Bron, který Ti vše ukazoval a chránil Tě, Indigo alias " Honza" , který pomáhal Tvé mámě a pečlivě střežil pelíšek, když jste jako psí miminka spali, jsi tam se svou mámou - Manuelou alias " Dinou".

Abíšku, nikdy nezapomeneme, stále patříš do našich srdcí....

image image29.12.2009 po krátké a těžké nemoci odešel do psího nebe můj veliký kamarád. 

Když má někdo někoho jednou hluboce rád, nikdy se toho úplně nezbaví. Artíčku, budeme na Tebe stále vzpomínat.

image


TOPlist